Prihlásenie
Katalog produktov Skryť

Vyberám lacnú krytinu, krotá niečo vydrží

  • 04.07.2021
  • 0

Typicky si kladieme otázku, či vždy platí priama úmera medzi kvalitou a cenou. Ale platí to aj pri plastových krytinách?

Ako kedy, dôležité je si stanoviť očakávania od nového zastrešenia, pokiaľ si práve predstavujete krásne číru reprezentatívnu strechu svojej novej pergoly, potom prosíme prestaňte čítať a choďte si pozrieť naše PMMA alebo polykarbonátové duté a plné dosky, budete nadšení.

Pokiaľ, ale premýšľate nad striktne funkčným zastrešením, ktorého hlavným cieľom je služba, ktorú bude strecha ideálne vykonávať čo najdlhšie, máme pre vás riešenie.

Plastov, z ktorých sa ľahké krytiny vyrába je hneď niekoľko, a vyznať sa hneď z počiatku nie je vôbec ľahké. My Vám tu predstavíme dva materiály, ktoré patria k tým najlacnejším na trhu, čo je dané najmä ich vizuálnym spracovaním, čo berme ako vlastnosť, pretože tento argument pre nás nie je aktuálne dôležitý. Oproti tomu nás zaujíma rýchlosť pokládky, ideálne svojpomocne, čo najdlhšia životnosť a samozrejme dôležitá odolnosť proti nepriazni počasia. Potom tu máme dvoch horúcich favoritov zo sortimentu priesvitných a nepriehľadných krytín.

Sklolaminátová rola

Áno, je to presne ten materiál, ktorý poznáme z kanoí, ktoré sa ešte nedávno mrštne preháňali perejami našich riek. No a pokiaľ je zo sklolaminátu možné postaviť relatívne odolnú loď, krúpy zvládne, na chystanom prístrešku, ľavú zadnú. Odolnosť tak máme preverenú, samozrejme ju môžeme potvrdiť, a aj výrobcovia väčšinou dávajú vyššiu záruku proti krupobitiu.

Pokládka je jednoduchá, rýchla, a s čistým svedomím môžeme povedať, že ju zvládne aj laik. Nevýhodou tak naozaj zostáva iba vzhľad, kedy vždy uvidíte sklené vlákno a ani hrany nikdy nebudú úplne dokonalé. To však nevadí na účel zastrešenia, rôznych prístreškov na ochranu uskladneného dreva, náradia alebo na ekonomické zastrešenie pergoly. Nikdy sa však nemusíme obávať, že by sme po čase riešili opravu, alebo dokonca výmenu, sklolaminát vám bude slúžiť roky.

Sklolaminát Guttagliss PES

Bitúmenová vlnovka

Zapácha, farba nie je živá a zo štruktúry je jasné, že ide o lacný materiál. Áno, to všetko je pravda. Ale pozrite sa na cenu, je to až neskutočné, pritom ide o dospelú funkčnú krytinu, ktorú je možné použiť na zastrešenie ako veľkej stodoly, tak garážového státia. A inštalácia? Jednoduché, iba špeciálne klince, kladivo a s nadsadením voľné popoludnie.

Nebojte jemne nepríjemný zápach po niekoľkých dňoch ustúpi a potom už máme odolné zastrešenie, ktoré len tak niečo nerozhodí.

Ako vidíte aj naozaj lacné krytiny môžu byť kvalitné, iba ich treba sledovať perspektívou reálneho cieľa, za ktorým boli vyvinuté a sú úspešne predávané.

Bitumenová deska Gutta Guttapral Sleva 10%
Bitumenová deska Gutta Guttapral

Zatiaľ žiadne otázky Pridať otázkuZrušiť

Top články

Hľadáte príslušenstvo k tovaru vo vašom košíku?

Je vám k dispozícii v tejto ponuke.