Vážení zákazníci, radi by sme vás informovali, že skladové zásoby záhradných domčekov, prístreškov a skleníkov sú obmedzené. Preto odporúčame nakupovať záhradné stavby na jar 2022 už teraz.
Skladové zásoby záhradných domčekov, prístreškov a skleníkov sú obmedzené. Odporúčame neodkladať ich nákup.
Odporúčame nakupovať záhradné stavby a skleníky už teraz.
0

Ako vybrať Top skleník?

Tešili ste sa na nákup nového skleníka, ale nakoniec sa vám zo stovky modelov len zatočila hlava a výber radšej odsúvate na ďaľšiu sezónu? Poďme si stručne prejsť celú problematiku a urobiť si v tom poriadok!

Ako vybrať Top skleník?
Ako vybrať Top skleník? Alebo, keď sa rozpíše odborník.

Prvá otázka naporúdzi je, či si vybrať tradičné sklo alebo aktuálne veľmi obľúbený polykarbonát, a čo je vlastne lepšie? Odpoveď je stručná, nevieme! Myslené samozrejme s nadsádzkou, ale pravdou je, že odpoveď nie je vôbec ľahká a v podstate by si mal odpovedať každý zákazník sám, poďme teda spoločne nájsť odpoveď.

Polykarbonát alebo sklo?

Áno, toto je potrebné rozmyslieť hneď na začiatku, než vám povieme vlastný názor, radi by sme vás upozornili na fakt, že je potrebné pozorne vážiť informácie, ktoré vám každý predajca dáva, pretože ten, ktorý má v ponuke len plast iste bude preferovať polykarbonátový skleník a opačne ostrieľaný skleníkár nenechá niť suchú na žiadnom pofidérnom plasťáku, čo nevydrží ani nápor rannej rosy. Ponaučenie, než vám niekto začne radiť, pozrite si, čo ponúka, a odhadnite mieru jeho zaujatosti.

Polykarbonátové skleníky subjektívne vnímame ako niečo funkčného, ​​kde hlavný prím hrá výkon produktu, opačne skleníky zo skla sú skôr srdcovou záležitosťou, niečo ako keď si dáte obľúbené pivečko z plastového kelímka alebo z perfektne oroseného pohára.

A teraz konečne trochu faktov. Polykarbonát má predovšetkým výrazne vyšší tepelno-izolačný odpor, teda lepšie drží nakumulované teplo, čo oceníte predovšetkým na začiatku a konci sezóny. Súčasne plastom opláštený skleník možno pomerne úspešne vykurovať, samozrejme v závislosti na hrúbke materiálu a kvalitu izolácie. Polykarbonát je ľahší ako sklo, teda aj nároky na robustnosť nosné konštrukcie sú výrazne nižšie, čo sa značne prepisujú do konečnej ceny, avšak každá minca má tiež svoj rub, a tu je to životnosť, pretože čím tenší oceľový plech je, tým rýchlejšie sa blíži skaza v podobe nemilosrdné korózie. Toto neplatí vždy, pretože na trhu sú aj konštrukcie z hliníkových odliatkov, kde toto tvrdenie je do istej miery vyvracajú. Ďaľšou pomerne dôležitou výhodou je bezpečnosť, máte deti, potom nechcený pád na zasklenie pružným plastom vyvolá maximálne vtipné video do rodinného albumu alebo virálne úspešnú fotku na instagram, v prípade skla už tak veselo nebude. Posledným argumentom potom môže byť jednoduchosť montáže a nenáročnosť na výstavbu betónového základu, ktorý je v prípade serióznej inštalácie skleneného skleníka nevyhnutnosťou.

Zdá sa, že polykarbonát je vo všetkých ohľadoch lepšou voľbou a nie je potrebné čítať ďalej, ale určite tomu tak nie je. Ako vyplynulo z predchádzajúceho odseku, sklenené skleníky majú výrazne, ešte raz, naozaj výrazne, robustnejší rám, predsa len to sklo niečo váži, teda aj celý pocit z konštrukcie je lepší, skúste si niekde pred hobbymarketem otvoriť dvere plastového skleníka, v porovnaní so silným až niekoľko milimetrovým rámom skla je možné prirovnať snáď len k žuvačke s kovbojom. A áno, na funkciu to nemá vplyv, ale ten pocit je nemerateľne iný, pre niekoho zásadný, pre iného absolútne nepodstatný. Ďalej možno prirodzene nadviazať životnosťou, kedy silné rámy starých sklenených mohykánov bežne pamätajú aj historicky menej šťastné chránená obdobie, škoda, že my toľko zabúdame. Teda, áno, sklenený skleník kupujete a staviate na desiatky rokov. Konštrukcia vydrží, sklo vydrží a opačne polykarbonát? Tu je zádrhel alebo skôr vlastnosť UV stability materiálu, ktorá je obmedzená ochranou vrstvou, ktoré sa mechanicky časom odiera a jedného dňa zmizne úplne, no, a potom milý "nesmrteľný" plast zlomíte dvoma prstami, presne ako kúpeľnú oblátku, tak, ako sa tomu neveriacky presvedčil aj sám veľký guru všetkých záhradkárov Filip Čapka v jeho relácii polopate na Českej televízii, kam sme boli nedávno prizvaní ako technický garant pri príprave epizódy na tému oblúkových skleníkov. To znie strašne, že? Ale nebojte, kvalitné vysokogramážny polykarbonát s jasným pôvodom vydrží aj 15 až 20 rokov, záleží na hrúbke a prašnosti prostredia. Záverom teda možno povedať, že sklenený skleník je o niečo komplikovanejší na stavbu a financie, ale to tak pri stavbách, ktoré vydržia aj nejaký ten desaťrok, býva.

 

Tvar skleníka

Záhradné skleníky môžeme v zásade rozdeliť na klasické so sedlovou strechou, medzi ktoré zaraďujeme aj modely takzvane k stene, a ďalej, teraz veľmi obľúbené, skleníky oblúkovej konštrukcie. Rozdiel je v metóde zasklievanie, kedy u klasických skleníkov používame jednotlivé tabuľky skla alebo plastu, a tie osadzujeme do menších rámov rovnako ako pri oknách. Toto riešenie má výhodu v kompaktnosti balení, ľahkej manipulácii a rýchle možnosti výmeny poškodenej časti. Opačne nevýhodou je najmä u plastov možnosť "vyskočenie" tabuľky pri zvýšenom tlaku, miera tohto rizika je závislá na sofistikovanosti technologického riešenia upínacieho systému. Môže sa tak prihodiť, že fúkne vetrík a sused, ktorý nakúpil veľmi výhodne u Alibaby, behá po záhrade a zbiera jednotlivé kúsky polykarbonátu. Kde teda hľadať rozdiel? Práve v systéme upevnenia, ktorý môže byť riešený od obyčajného zasunutie do drážky, cez svorky, po klik systém alebo skrutkovaný spoj cez prítlačnú úchytku. Opäť sa jedná o dôležitý bod, ktorý odporúčame pri výbere sledovať, napríklad klik systém do určitej sily neumožní vypadnutie tabuľky plastu ani pri jeho skrátení v dôsledku prehnutia.

Konečné rozhodnutie

Vidíte sami, že vaša otázka "Ako vybrať skleník?" nemá jasnú odpoveď a naozaj ju nedokážeme zodpovedať, veríme však, že sme načrtli hlavné všeobecné kritériá a body, ktoré by ste si mali pri nákupe myslieť. Výber vysnívaného záhradného skleníka,či sa bude jednať o nekompromisnú mašinu na plodenie vrchovatých debien paradajok a uhoriek, horský vojnový biobunkr alebo doplnok romantickej záhrady v štýle Provence, už necháme na vás.

 

Diskusia

Odosláním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov

Rozptylové vs. hladké čiré sklo

Tereza Hutinová | 9. 3. 2021 reagovať
V čem je rozptylové sklo lepší?

Rozptylové sklo Helios díky unikátní povrchové textuře zaručuje specifický lom světla, rozptyluje sluneční paprsky a chrání tak rostliny před nebezpečným UV zářením a popálením. Je vhodným řešením pro všechny skleníky a pařeniště. Hladké čiré sklo je spíše ozvěnou minulosti, do skleníků se používá již jen minimálně, protože je nutná jeho následná povrchová úprava, aby neodcházelo k popálení rostlin. U toho typu skla je tedy vhodné nanést nátěr nebo použít stínicí tkaninu.

Buildex

Prodloužení skleníku

Vlasta | 20. 2. 2021 reagovať
Rozhoduji se mezi 4 nebo 6metrovým skleníkem, nejsem si jistá zda bych ho pak prodloužila, je to vhodné? Díky Kerlová

Dobrý den, paní Kerlová, teoreticky prodloužení možné je, doporučujeme ovšem hned v začátku vybrat dostatečný rozměr. Prodlužování obloukových skleníků je z časového i ekonomického hlediska náročné, nemluvě o vysoké pracnosti celé akce.

Buildex

Zvýšený skleník

Hana B. | 9. 2. 2021 reagovať
Chtěla bych mít skleník zvýšený, ale přitom nepřeskakovat základy, lze to nějak splnit? Díky Boučková

Dobrý den, paní Boučková, u skleníků na kartě Příslušenství lze najít zapuštění dveří, dostupné je ovšem jen u klasických skleníků, ale za nás určitě super a pohodlné řešení, v případě, že budete mít vyvýšené záhony.

Buildex

Počasí na montáž

Tomáš Bach | 5. 2. 2021 reagovať
Probíhá montáž i v nepříznivém počasí? Tento týden mi mají přijet montéři, tak jestli je mám upozorňovat na sníh.

Dobrý den, určitě ano, ale montážníci se ochotně přizpůsobí. Mírná nepřízeň počasí nevadí, ale rozhodně nesmí mrznout (ideálně nad 10 °C) a musí být vhodné povětrnostní podmínky (ne sníh, ne déšť, atd.).

Buildex

Proč je Strelka drahá

Ladislav S. | 4. 2. 2021 reagovať
Dobrý den , skleník Strelka se mi líbí , ale zdá se mi docela drahý... V čem je lepší než jiné skleníky kromě toho že má rám ve tvaru špičky...?

Dobrý den, jedná se o horský skleník, který byl speciálně navržený do vyšších poloh, pro oblasti s častým větrným a sněhovým zatížením. Pokud tedy hledáte skleník, který si poradí s vichřicí a závějí, Strelka je správnou volbou. Je konstruovaná pro extrémní sněhové zatížení až 450 kg/m2, což odpovídá cca 2,25 metru čerstvě napadaného sněhu. Strelku odlišuje robustní konstrukce, tloušťka profilů, vyztužení a atypický design. Díky specifickému špičatému tvaru se sníh samovolně sesouvá a není nutné ho odklízet ručně. Stabilitu a pevnost konstrukci dodávají výztuhy každého oblouku v bočnicích a výztuhy v hřebeni, které u některých levnějších typů skleníků nenajdete. Úspora na materiálu jde pak ruku v ruce s cenovou úsporou. 

Buildex

Sklo nebo polykarbonát

Milena Gyšová | 3. 2. 2021 reagovať
Dobrý den, váhám jestli skleník KN sklo nebo polykarbonát, co byste mi poradili?

Dobry deň, konštrukcia skleníka Growspot KN je dimenzovaná predovšetkým na zasklenie veľmi ťažkým sklom (stovky kilogramov) a preto nám príde škoda túto robustnú konštrukciu, ktorá bola navrhnutá práve na zasklenie sklom, zaskliť polykarbonátom, ktorý má o mnoho nižšiu hmotnosť a živostnosť. V skleníku je použité rozptylové sklo, ktoré chráni rastliny pred popálením od slnka a je v podstate "nesmrteľné". Polykarbonát je výborný izolant a je vhodný na použitie napríklad pri vykurovaní skleníka.

Buildex

Okapy

Zahradník | 2. 1. 2021 reagovať
Rád bych skleník, který má okap se svodem, máte takové?

Dobrý den, můžeme Vám nabídnout např. skleník Growspot Hobbit, Growpsot H, Vegan, Joker, Prime… Okapy si lze snadno přidat hned pod výběrem zasklení a velikostní varianty. Pokud byste potřeboval další rady, ohledně výběru skleníku, neváhejte se nám ozvat na naší infolinku.

Buildex

Ideální šířka skleníku

Magdalena Janiová | 30. 12. 2020 reagovať
Jaká šířka skleníku je podle Vás ideální pro pohodlné pěstování?

Dobrý den, paní Janiová, odpověď bude asi delší, ale rozhodně stojí za to číst dál. 😉 Šířka do 2,5 metrů je vhodná pro menší zahrádky, pro zahrady s úzkým pozemkem, pro začínající zahrádkáře, pro hobby pěstitele. Nevýhodou je větší stísněnost uvnitř skleníku a užší záhony pro pěstování. Šíře skleníku 2,6 metrů a více poskytuje dostatečný prostor pro pohodlnou práci ve skleníku. Můžete zakomponovat uspokojivě široký chodníček a vytvořit vyvýšené záhony. Tento rozměr je ideální pro menší zahrádky, využijete ho tam, kde není možné umístit základní třímetrovou verzi, nebo v případě, kdy nezamýšlíte nad vytvořením středového záhonu. Skleníky o šíři 3 metry umožní příjemnou práci ve skleníku, vytvoření širokých, nebo vyvýšených, záhonů a poskytnou komfortní prostor pro růst rostlin. Jedná se o oblíbenou typizovanou šířku, kde vám zůstane poměrně dost místa na vybudování chodníčku. U skleníků od šířky 4 m může být další záhon ještě uprostřed. Mějte na paměti, že šířka skleníku je udávána jako vnější šíře skleníku. Místo na pěstování je tím pádem o dost užší.

Buildex

Propustnost světla

Rostislav Kašpar | 22. 12. 2020 reagovať
Dobrý den, tak jsem četl váš článek o tom jak vybrat skleník. Pro rozhodnutí mi chybí základní informace a sice jaký je rozdíl v propustnosti světla mezi sklem a polykarbonátem. Pokud tu informaci máte porovnejte mi prosím jednoduché sklo na sedlové střeše skleníku s polykarbonátem který má vynikající tepelněizolační vlastnosti a dlouhou životnost. Děkuji. Rostislav Kašpar

Dobrý den, děkujeme za zajímavou a dobrou otázku. Rozdíl v článku neuvádíme, protože se dá říci, že je zanedbatelný. Jak u komůrkového polykarbonátu, tak u rozptylového skla (strukturovaného) se můžeme bavit o propustnosti světla kolem +- 85% , avšak rozdíl mezi těmito typy výplně je zanedbatelný. Rozdíl je skutečně jen v termoizolaci a samozřejmě nebezpečnosti v případě vysklení. Obecně v případě malých dětí v domácnosti doporučujeme investovat do skla kaleného či  polykarbonátové výplně. Pokud toto dilema neřešíte, je to jen otázka vkusu a termoizolačních vlastností. 

Buildex

Rozestupy sloupků + podezdívka

Lukáš Bača | 31. 10. 2020 reagovať
Dobrý den, koupil jsem skleník Trjoska 4x3m V návodu je na str. 9, že celková délka je 406cm. Ale v nákresu je, že mezi sloupky je 100cm, Což při 5ks sloupků 6cm širokých a rozměry mezi nimi 100cm, mi dává celkový rozměr 430cm. Musím dělat podezdívku a tudíž bych potřeboval vědět jak dlouhou ji mám udělat, stejně je to i kratší straně kde jsou dveře.Děkuji s pozdravem Lukáš Bača

Dobrý den,

osová vzdálenost profilů je 1000 mm. Kóta 4060mm je ke vnějšímu okraji skleníku. 

Buildex

základy na Trjosku

josef P. | 12. 9. 2020 reagovať
Můžu dát obloukový skleník Trjoska i na základy?

Dobrý den, ano, kotvení na základy je možné, primárně je ale sklneík Trjoska určený na zakopávání. Konstrukci skleníku lze uživatelsky upravit pro kotvení na betonový základ. Základy pro skleník doporučujeme vykopat až po sestavení konstrukce skleníku.

Buildex

Oblúkový skleník na základy

Přemýšlím Který | 17. 8. 2020 reagovať
Dobrý den, přemýšlím jaký skleník bych u vás koupil. Určitě polykarbonát a spíše obloukový. Chtěl bych co nejvíce prodloužit pěstební dobu. Myslím, že betonový základ bude proto lepší, ne? Velikost zhruba 12m2. Nadmořská výška zahrady cca 350m n m. Děkuji.

Dobrý deň, vo Vašom prípade by som zvolila skleník z rady Gardentec. Tieto skleníky sú oblúkové a vhodné na osadenie na základy. Veľkost si môžete vybrať 3 x 4 m, čo splňuje Vašich žiadaných 12 m2 avšak podľa skúseností od zákazníkov by som zvažovala veľkosť 6 x 3 m. V prípade predĺženia pestovacej sezóny odporúčam vybrať zasklenie 6 mm polykarbonátom. Konštrukcia oblúkových skleníkov umožňuje zakopanie alebo pripevnenie skleníka na základy. V prípade poradenstva nás neváhajte kontaktovať telefonicky a vyberieme pre Vás skleník na mieru :-)

Buildex

Zakopání skleníku Trjoska

Matěj Dritter | 28. 4. 2020 reagovať
Jak zakopat skleník Trjoska?

Dobrý den, pane Drittere, 

standardně stačí při kotvení do země vykopat cca 30 cm rygol na šířku lopaty po obvodu vybrané velikosti. Skleníky mají ukotvení ve tvaru „T“, které se následně zasype zeminou a řádně udupe.

 

Buildex

Skleník do hor

Yetti | 13. 4. 2020 reagovať
Jaký skleník do hor (Beskydy)? Občas dost fouká a sněhu je v zimě taky požehnaně…

Dobrý den, doporučili bychom Vám skleník Strelka, který má velmi vysokou sněhovou zatížitelnost 450 kg/m2. Pro další konzultaci neváhejte zavolat, rádi Vám poradíme s výběrem.

Buildex

Umístění skelníku

Jiří Hampl | 10. 4. 2020 reagovať
Dobrý den, jak správně situovat skleník podle světových stran, rady se mi dost rozcházejí. Děkuji Jirka

Dobrý den, ideál je hřeben skleníku orientovat směrem jih-sever a dveře směrem k jihu. Slunce se poté, jak postupuje po obloze, vystřídá na obou stranách skleníku.

Buildex

Skleník do větrných míst

Mikulecký | 2. 4. 2020 reagovať
Dobrý den, my sháníme zase skleník ze skla (ne polykarbonátu) do míst, kde více fouká. Který nám můžete doporučit? Díky.

Dobrý den, doporučili bychom Vám určitě kvalitní české skleníky, z těch menších Growspot Hobbit, Growspot H, nebo Growspot KN. Z větších pak Growspot Vegan nebo Growspot Master. https://www.buildex.sk/skleniky

Buildex

Odolný skleník do větru

Zdeněk Červek | 23. 3. 2020 reagovať
Chci si koupit skleník. U nás však hodně fouká, musím ho postavit na otevřeném prostranství. Můžete mi prosím poradit typ? Skleníky jsou dle doporučení testovány do 75km/h. U nás je to v nárazech i mnohem více. Děkuji. Zdeněk

Dobrý deň, v odakze Vám poeisalm veľmi odolný skleník určený aj do horksých oblastí.

 https://www.buildex.cz/sklenik-volya-llc-strelka

Buildex

Prezimovanie subtropických rastlín

Ivan Tripšanský | 11. 3. 2020 reagovať
Dobrý deň, prosím vás mám záujem o skleník Palram multiline 6 x 10, chcel by som ho využívať na prezimovanie subtropických rastlín, rád by som vedel aká môže byť najnižšia vonkajšia teplota aby v ňom nemrzlo, je to nejako testované? alebo ho treba vykurovať alebo zatepliť? a ešte či sú k nemu kotviace prvky alebo ich treba prikúpiť? Ďakujem za odpoveď a želám vám veľa spokojných zákazníkov

Dobrý deň, žiadne testovanie ohľadne teploty nebolo robené. Teplota v skleníku závisí samozrejme aj od lokality kde bude skleník umistneje a od svetovej strany. V každom prípade, odporúčam do skleníka umiestniť aj vykurovanie.

 https://www.buildex.cz/elektricke-vytapeni-biogreen-palma

Buildex

Oblúkový skleník

Maja | 9. 3. 2020 reagovať
Ideálny rozmer oblúkového skleníka pre rodinu?

Za ideálny rozmer pre rodinu, či 2 osoby, ktorá si chce pokryť spotřebu zeleniny z vlastných zásob počas sezóny sa dá považovať rozmery 4 x 3  m. Samozřejmě je nutné myslieť na to akú veľkú časť pozemku chcete vyharadiť pestovaniu. Porídit si velký slkneík na malú záhradu je špatne, pretože vám už nezostane místo na klasiceké záhony, miesto na relaxáciu, priestor pre deti, bazén…Naviac sa jedná o stavbu, ktorú nebudete mať na dva tri roky, v zahradě ho budete mať o mnoho dlhšie. Samozrejme niektoré typy sklníkov sa dajú dodatočne predĺžiť, ale jedná sa o pomerne drahú a pracnú záležitosť. Preto odporúčame sa při výbere vhodného rozmeru skleníka, vždy zamyslieť a vybrať ten správny rozmer na začiatku.

Buildex

Upravení skleníku na míru

Blanka Mikulášková | 11. 2. 2020 reagovať
Je možné upravit rozměry skleníku na míru zakázkově?

Dobrý den, paní Mikulášková, většina skleníků je typizovaná (mnoho velikostních variant), takže by si každý zákazník měl s rozměry přijít na své. Šířka skleníků je neměnná, ale u řady Growspot, lze některé skleníky prodloužit.

Buildex

Ideální typ na staré základy

Sona Foldynova | 6. 2. 2020 reagovať
Dobry den, mam stare betonove bedneni o rozmeru 3.25x6 a rada bych do nej vlozila sklenik na běžné pestovani zeleniny.. rajčat a papriky.. mohu se zeptat co byste mi doporucili? Nechci nejvyssi cenu, ale i tak slusnou kvalitu. Moc diky

Dobrý deň, s dĺžkou skleníka nie je problém, ale so šírkou áno. Pokiaľ by ste mali možnosť základňu z vonka rozšíriť na rozmer 3040 mm, tak tam môžete postaviť skleník Growspot Master (3 x 6 m)

https://www.buildex.cz/sklenik-scobalit-growspot-master-rozmery-6-0-x-3-0-m-zaskleni-sklo-4-mm

Buildex

Prodloužení dveří

Vladimír Kabát | 26. 12. 2019 reagovať
Dobrý den, lze toto nabízené prodloužení dveří použít i pro obloukový skleník? Ptám se na kompatibilitu, zda-li náhodou není prodloužení (zapuštění) nabízených dveří GROWSPOT nebo VARIANT rozměrově shodné s obloukovým skleníkem. Děkuji Kabát

Dobrý deň, predĺženie dverí je kompatibilné len so skleníkmi rady Growspot.

Buildex

Poradenství při montáži

Naďa Tis. | 12. 11. 2019 reagovať
Pokud si neobjednám montáž, poradíte mi i tak se stavbou skleníku?

Dobrý den, paní Naďo, samozřejmě ano. 😊 Během stavby nám zavolejte a my Vám rádi poradíme, případně Vás spojíme s naším montážním týmem.

Buildex

Prodloužení dveří

Jan Smola | 17. 10. 2019 reagovať
Dobrý den. Mám zahradu ve svahu, tak jsem vybetonoval základ pod skleník s vnějším rozměrem 320 x 422 cm a šíři základů 20 cm. Vstup je na kratší straně s potřebou prodloužení vstupních dveří o cca 80 cm. Je možno si takový skleník u vás objednat? Děkuji za odpověď a přeji krásný den. Jan Smola

Dobrý deň, pri niektorých skleníkoch z našej ponuky je možné si objednať zapustenie dverí od 10 cm a vyššie. Pripájam odkaz kde si toto zapustenie môžete vybrať.

https://www.buildex.cz/dvere-pro-zahradni-skleniky

 

Buildex

Zalepení dutinek

Roman | 25. 9. 2019 reagovať
Dobrý den, mám po montáži zatavit dutinky polykarbonátu? Fryč

Dobrý den, pane Fryči, ne, dutinky rozhodně nezatavujte! Je potřeba umožnit kondenzované vlhkosti z dutinek vytéct. Na zakončení desek použijte ventilační pásku, ta je prodyšná a umožní kondenzátu vytéct a zároveň zabrání vniknutí nečistot do dutinek.

Buildex

Lemovka?

Robert J. | 12. 9. 2019 reagovať
Hodně u skleníků píšete o lemovce? Co to je? Díky

Dobrý den, lemovka je pryžové těsnění pro uložení skel skleníku, které zaručí lepší celkovou tepelnou izolaci skleníku.

Buildex

Podezdívka

Josef Janeska | 19. 8. 2019 reagovať
Dobrý den, mám zájem o koupi polykarbonátového skleníku Gardentec classic 6x3m a zajímá mě jaký má být min. vnitřní rozměr podezdívky? Děkuji s pozdravem Janeska Josef

Dobrý deň, v prípade, že chcete skleník umiestniť na betóvé základy Vám nižšie pripájam odkaz kde máte napísané presné rozmery podezdívky.

 

https://www.buildex.cz/data/uploaded-files/Gardentec-Classic-Instalace-na-podezdivku.pdf

Buildex

Obloukový skleník - montáž

Zákazník | 6. 8. 2019 reagovať
Zvládnu smontovat obloukáč za víkend? Dík, Béda.

Dobrý den, Bédo, určitě ano, jen si pro větší pohodlí práce přizvěte ještě jednu osobu. Pro ulehčení a zefektivnění montáže doporučuje vybrat skleník s předmontáží čel. Čela obdržíte smontovaná, s vyřezaným a připevněným polykarbonátem, což výrazně ulehčí celkovou montáž skleníku.

Buildex

Údaje k základům

Martin Halama | 5. 8. 2019 reagovať
Dobrý den, plánuji pořídit si Váš skleník Growspot M35, 3x4,5 m délky, ze skla. Chci se zeptat: 1) zda budou postačovat základy ze ztraceného bednění - kdy dutá betonová "cihla" má šířku 14,5 cm (výšku 25 cm, délku 49 cm) 2) jakou doporučujete hloubku základů 2) prosím o bližší vysvětlení co znamená vyjádření, že " 0,5 m skleníku = 495 mm základů" Děkuji velice za odpověď a přeji hezký den, Martin Halama

Dobrý deň, základy v rozmeroch sú dostatočné a vhodné na použitie ako základ pre skleník. Hĺbka základov by mala byť správne do do nezámrznej hĺbky, čo je okolo 80 cm, ale v pohode môžete zvoli hĺbku 20, 40 alebo 50 cm. Vyjadrenie " 0,5 m skleníku = 495 mm základů", znamená že pokiaľ budete chcieť skleník predĺžiť alebo skrátiť zo základných rozmerov sa k základu pripočíta alebo odpočíta 495 mm.

Buildex

Growspot Master zapuštění dveří

krtecek | 2. 7. 2019 reagovať
Dobrý den, je možné také u přístavby growspot master zapustit dveře?

Dobrý den, ano, i u přístavby Growspot Master tato možnost je. Zapuštění dveří najdete na kartě Příslušenství, je ovšem nutné si ověřit, kolik má skleník dveří a podle toho dokoupit potřebný počet zapuštění.

Buildex

Montáž na Slovensku

Andrea Töröková | 3. 3. 2019 reagovať
Ak by som si objednala u Vás skleník aj s dodaním, vykonávate k nemu aj montáž?

Dobrý den, bohužel v současnosti montáže skleníků na Slovensku neprovádíme.

Buildex

Atypický skleník pro strom

Klára Kočicová | 7. 10. 2018 reagovať
Dobrý den, vážený buildexi, čistě informativně, by nás zajímala cena, kde by se dal objednat, náležitosti, vhodné umístění, vhodná velikost a vhodný tvar, vhodný materiál, i hodící se vybavení pro sklení na pěstování 60 metrového blahočtu ztepilého? PS: Dotaz se vážně ptám čistě informativně a možná do daleké budoucnosti, v žádném případě v současnosti nic neobjednává. Předem děkuji a zdravím, váš zájemce o odpověď dotazu

Dobrý den, tak v tomto případě se musíte nejdříve obrátit na projektovou kancelář a architekty, aby Vám vytvořili projekt. Součástí by měl být i cenový rozpočet. Pak můžete teprv s projektem oslovit výrobce, zda dokážou vyrobit. Bude tam úplně jiná konstrukce a určitě i několik nezávislých větracích systémů, aby strom mohl dýchat. S montáží bude taky problém, musí tam být opravnění pro výškové práce. Děkuji za pochopení, Lenka Hrubá

Buildex

Děkuji

Petr Nerozhodlý | 17. 9. 2018 reagovať
Tak, a těď babo raď :D Né vážně, díky za kvalitní článek a určitě jej doporučuji přečist i ostatním nerozhodlíkům! Stále nevím, ale minimálně jsem si udělal lepší obrázek o možnostech, jak vybrat nejlepší skleník ;)

Pane Nerozhodlý, děkujeme Vám za slova chvály a snad brzy nedostojíte svému jménu :) 

Buildex

Užitečný článek

Jáchym Novotný | 12. 9. 2018 reagovať
Velice užitečný článek, děkuji za něj a doporučuji každému, kdo se chystá koupit nový skleník.

Upřímně děkujeme za pochvalu a těšíme se, že nám například zavoláte, abychom společně vybrali Váš ideální skleník.

Buildex

Doručení a montáž

Laďka | 3. 6. 2018 reagovať
Dobrý den, chci se zeptat jak probíhá doručení a montáž u skleníku Growspot Master, potřebuji se dle toho zařídit v práci.

Dobrý den, paní Laďko, doručení a montáž je realizovaná do 4 týdnů od objednání. Montážníci přijedou rovnou se skleníkem, skleník vyloží a  postaví. Jeden týden před montáží (doručením) volá montážní tým a dohodne se přesně vyhovující termín. 

Buildex

Vegan okna

Felix Vácha | 15. 1. 2018 reagovať
Kolik oken a jakých má skleník Vegan 4,5 x 3,0 m?

Dobrý den, pane Vácho, skleníky řady Growspot mají v základním vybavení střešní okna, počet střešních oken byl vývojáři navrhnutý na optimální větrání skleníku. Přesné počty oken naleznete vždy u konkrétního modelu skleníku. Tento rozměr skleníku Vegan má 3 ks. Dle toho doporučujeme stejný počet automatických otvíračů, okna bez otvírače nejsou automatická.

Buildex

Odporúčané články

Ako vybrať podkrovné schody?

Nebaví vás stále dokola tahat žebřík z garáže, aby jste vylezli na půdu? Nebo jste si zrovna pořídili dům či chatu a nevíte jak se pohodlně dostat na půdu? Nemusíte zoufat, máme pro vás řešení v podobě půdních schodů, které tento svízelný problém snadno odstraní. Jak je vybrat a na co si dát pozor se teď spolu podíváme v tomto článku.

Čítať článok

Proč nepodcenit součinitel prostupu tepla?

Vybíráte si půdní schody nebo samotný půdní výlez a neustále narážíte na prapodivný termín „součinitel prostupu tepla“? V tomto článku se na něj zaměříme a objasníme Vám, co znamená i jakou hraje roli.

Čítať článok

Kotvenie záhradného domčeka

Lámete si hlavu nad tým, ako ukotviť záhradný domček bez zbytočných obáv, že by mohol uletieť k susedovi? S nami tejto nepríjemnosti ľahko predídete. Predstavme si štyri možné spôsoby, ktoré s trochou šikovnosti zvládnete aj sami bez pomoci profesionálnej realizačnej firmy. 

Čítať článok

Jak vybrat správný okap?

Bádáte nad tím, jak správně vyřešit odtok vody z vaší střechy? Pak jste tady na správném místě. V tomto článku totiž rozebereme okapové systémy do poslední součástky, ať už jde o materiálové rozdíly, volbu správného rozměru a v neposlední řadě také to, jak uchopit za pačesy jejich instalaci. Neztrácejme čas a pojďme se na to společně vrhnout.

Čítať článok

Hľadáte príslušenstvo k tovaru vo vašom košíku?

Je vám k dispozícii v tejto ponuke.