Vážení zákazníci, radi by sme vás informovali, že skladové zásoby záhradných domčekov, prístreškov a skleníkov sú obmedzené. Preto odporúčame nakupovať záhradné stavby na jar 2022 už teraz.
Skladové zásoby záhradných domčekov, prístreškov a skleníkov sú obmedzené. Odporúčame neodkladať ich nákup.
Odporúčame nakupovať záhradné stavby a skleníky už teraz.
0

Skleník Gardentec Classic

 • Kód: 4294584
 • Záruka: 10 rokov polykarbonát / 2 roky konštrukcie
Šírka: 3 m
Zasklenie: polykarbonát
Hrúbka zasklenia: 4 mm, 6 mm
Forma kotvenie: podezdívka / zakopání
Vnútorné vystuženie: ano
Konštrukcia: ocel
Hrúbka: 1,0 mm
Tvar: profily
224 €
Naša cena za ks
450,93 €
Bežná cena za ks
464,88 €
Cena za 1 ks
450,93 €
Odhadovaná cena dopravy
39 €
nie Osobný odber:
Výdejna Strážnice Krátká 850 – Areál firmy NAVOS, 696 62 Strážnice
Skladom 0 ks
Otvorené Po - Pia, 8:00 - 16:30
Platba v hotovosti a kartou
áno Doručenie k vám: 49 ks na skladoch
Prehľad skladov sklady
Krajina Množstvo na sklade Skladom
Slovensko 49 ks
Skladom – ihneď na odoslanie Doručíme do 4 - 6 pracovných dní

Zasklenie polykarbonátom

Materiál polykarbonát
Výrobca Gutta
Model Guttagliss DUAL BOX
Vyrobené Německo
Hrúbka 4 mm, 6 mm
Rozmery dosiek 6 × 2,1 m
Záruka 10 let
Pred-formátovanie dosiek ne
Uchytenie šroub s buttonem
ČZU zdravotné certifikácia ano
UV ochrana ano (jednostranná
Přeprava desek volně ložené

Konštrukcia

Antikorózna ochrana žárové zinkování
Model Baltic LT
Výrobca Klasika
Vyrobené Litva
Záruka 3 roky
Tvar profily
Hrúbka 1,0 mm
Lak ne
Strecha oblouková
Vnútorné vystuženie ano
Predĺženie dĺžky ano
Materiál ocel

Dvere

Otváranie panty
Tvar dvoudílné
Rozmer 1,88 × 0,96 m
Počet 1 ks
Typ jednokřídlé

Okenice

Okenice v zadnom čele ano
Strešné okno ne (lze objednat)

Základy a kotvenie

Základový rám ano
Kotviace zemné pätky ano
Forma kotvenie podezdívka / zakopání
4,5
217 recenzií
5
4
3
2
1
5+zákazníkov odporúča
100%zákazníkov odporúča

Gutta Gardentec Classic (Profi) je poloprofesionálny extrémne odolným skleníkom oblúkové konštrukcie, ktorý uspokojí nároky ako záhradného centra, tak náročného zákazníka. Konštrukcia záhradného skleníka je 3 m široká a ľubovoľne dlhá (vždy v násobkoch 2 m). Skleník je tvorený jednoduchou oceľovou konštrukciou, ktorú možno vnímať ako samonosnú klietka, ktorá je obalená 6metrovými pláty dutého polykarbonátu, ten je pevne fixovaná na túto "klietku" a nemôže dôjsť k rozpadu alebo uvoľnenie krytiny. Samotné profily konštrukcie sú silné 1 mm, čo je o 30% viac oproti priamej konkurencii (Volya LLC Trjoska). Vďaka tomuto princípu skleník bez problémov odolá extrémnym podmienkam horských a náveterných polôh. Zasklenie je riešené prémiovým vysokogramážním polykarbonátom GUTTAGLISS DUAL BOX hrúbky 4 alebo 6 mm (verzia PROFI), ktorý je opatrený silnou UV ochrnú, ktoré zaručuje zodpovedajúcu životnosť.

 • Zdravotne nezávadný polykarbonát GUTTAGLISS DUAL BOX (4/6 mm)
 • Oceľová masívna konštrukcia sily 1 mm
 • Vhodné do hôr
 • Alternatívna možnosť stavby na betónový základ (nie je nutný)
 • Jednoduchá montáž (väčšina segmentových dielu je zostavená)
 • robustná základňa

Na výber máte z dvoch prevedení, základná verzia Classic osadené 4 mm polykarbonátom Gutagliss DUAL BOX, ktorý zaručuje bezproblémovú a dlhú životnosť a je určený pre bežné hobby využitie. Pre náročnejších zákazníkov a profesionálov v prevedení Classic PROFI opatrené 6 mm silným izolujúcim plastom. Tu je už možné skleník úspešne vykurovať a otvoriť si možnosť celoročného využitia, prípadne pre stavby v horských polohách, kde skleník bez ťažkostí odolá vysokému zaťaženiu snehových závejov. Nevyhnutným parametrom použitého zasklenia je zdravotná nezávadnosť, potvrdená certifikáciou Štátneho zdravotného úradu (SZÚ).

Základy skleníka je možné riešiť ako užívateľsky veľmi ľahkým zapustením do zeme (fixáciu skleníku zaisťujú silné kotvy, ktoré nepovolí jeho uvoľnení), tak na betónový základ (konštrukciu skrutkujeme cez základový rám do podmurovky). Skleník Gardentec Classic tak možno upevniť podľa priority každého zákazníka, všeobecne však možno povedať, že kotvenie na betónovú podmurovku je lepšou voľbou, či už z pohľadu predĺženie životnosti konštrukcie, alebo ochrany plastu pred kosením trávy a obrývání záhonov, ale aj nezanedbateľného pocitu z dospelej záhradné stavby.

 

Rozmery2 x 3 m4 x 3 m6 x 3 m8 x 3 m
plocha 6 m 2 12 m 2 18 m 2 24 m 2
šírka 3 m 3 m 3 m 3 m
dĺžka 2,054 m 4,054 m 6,054 m 8,054 m
výška pri hrebeni 2,18 m 2,18 m 2,18 m 2,18 m
výška pri odkvape        
okná (podoručený počet) 0 ks 1 ks 2 ks 3 ks
počet oblúkov 4 8 12 16
hnmotnost 62 kg 92 kg 122 kg 152 kg
balenie paleta + role PALSTAT paleta + role PALSTAT paleta + role PALSTAT paleta + role PALSTAT
počet plastových dosiek 2 ks 3 ks 4 ks 5 ks

 

Záhradný skleník Gardentec Classic je stavebnicou, teda dostanete plastové dosky v predvolenom formáte 6 x 2,1 mv počte dopovídajícímu dĺžke skleníka. Napríklad k najpredávanejšiemu rozmeru 6 x 3 m obdržíte 4 kusy polykarbonátu, kedy z prvej dosky, pomocou odlamovacího nožíka, vyrežete čela a dvere a zvyšné plasty použijete na samotné zastrešenie (postup je jednoducho a zrozumiteľne vysvetlený v priloženom návode).

 

FAQ

4,5
217 recenzií
5
4
3
2
1
5+zákazníkov odporúča
100%zákazníkov odporúča
Odosláním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov

Ventilační páska ano x ne ?

Pavel Drobil | 18. 11. 2021 reagovať
Dobrý den, slyšel jsem někde, že na tento skleník se neužívá ventilační páska. Je to pravda?

Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Ano,je. Horní část polykarbonátu je třeba zalepit hliníkovou páskou, aby se do kanálků desek nedostala voda. Spodní strany desek musí zůstat otevřené, aby případná voda měla kudy odtéct jelikož skleník je posazený na rámu. Ventilační páska se užívá u vleníků bez rámu.

Buildex

Prodloužení skleníka Gardentec Classic

Zoltan Pataky | 11. 2. 2021 reagovať
Dobrý deń.Uvaźujem o kupe SKLENÍKa GARDENTEC CLASSIC, 2x3 m.Dá sa dokúpit predlźenie a za akú cenu?Ďakujem

Dobrý deň, bohužiaľ k tomuto skleníku, nie je možné prikupiť predĺženie (výrobca neumožňuje). K niektorým typom skleníkov sa predĺženie dokúpiť dá, avšak sa jedná o neekonomickú záležitosť a predĺženie býva vždy drahšie ako keby ste si hneď kúpili dlhšiu verziu, taktiež dodatočné predlžovanie skleníka je veľmi pracné a časovo náročné. Muíste totiž pôvodnú konštrukciu rozobrať a vložiť do nej predĺženie. Odporúčam si vyhovujúcu dlžku skleníka zakúpiť hneď než dodatočne predlžovať.

 

Buildex

UV filtr

Štěpánka Choborova | 21. 1. 2021 reagovať
Dobrý den, prosím vás u tohoto typu skleníku Gardentec Classic značka Gutta , kod 4294584 při tloušťce polykarbonátu 4 mm , je tento také chráňen UV filtrem? Dočetla jsem se zde, že jen polykarbonát o síle 6 mm má UV filtr. Děkuji za odpověd, stačí mi zavolat Štěpánka Choborová

Dobrý den, Děkuji Vám za dotaz. Všechny polykarbonátové desky na skleníky mají min. jednostrannou UV vrstvu, jelikož to není UV stabilní materiál. V pondělí bychom si zavolali a vše Vám vysvětlím a pomohu vybrat to pravé pro Vás.

Buildex

Skleník Gardentec Classsic a Gardentec Classsic T

Pavla Pokorová | 23. 4. 2020 reagovať
Dobrý den, mám dotaz na skleník Garden Classic a Garden classic T profi..... Rozdíl je v šířce polykarbonátu?Četla jsem že classic má boční vystuze a profi jeklovou konstrukcí bez vystuh.Co je lepší?A dá se dát autom.otevírač na větrací okénka ve dveřích?Skleník budeme dávat bez betonové základny.Děkuji za info laik Pavla😁

Dobrý deň, hlavný rozdiel je v konštrukcií a v tej výztuhe, tak ako píšete. Automatický otvárač odporúčam nainštalovať len na strešné okno skleníka. Pri skleníku Trjoska ide otvárač dať aj na okienko v dverách. 

Buildex

Václav Černý | 8. 3. 2020 reagovať
Montáž je v ceně?

Dobrý deň, montáž nieje v cene. Cenník montáže je umiestnený na karte produktu v tabuľke nižšie.

Buildex

Ján Raždík | 25. 2. 2020 reagovať
Dobrý deň, poprosil by som o špecifikovanie rozdielov medzi skleníkmi Gardentec Classic a Gardentec Classic T. Ďakujem

Dobrý deň, hlavné rozdiely sú v konštrukciíí skleníkov: Gardentec Classic má konštrukciu z profilov a bočné výztuže. Gardentec Classic T má jeklovú konštrukciu a je bez bočnej výztuhy.

 

Buildex

Marie Jančálková | 22. 5. 2019 reagovať
Dobrý den, má skleník GARDENTEC CLASSIC polykarbonát 4 mm rozměr 4 x 3 jedny dveře a na druhé straně okno a stačí do polohy 400 m nad mořem ? Děkuji za odpověď.

Dobrý deň, skleník GARDENTEC CLASSIC má jednom konci dvere a na druhom okno. KOnsštrukcia skleníka sa vyznačuje veľmi dobrou odolnosťou.

Buildex

Dodatečná instalace oken

Petr Hradecký | 21. 5. 2019 reagovať
Dobrý den. Lze do postaveného skleníků Gardentec dokoupit a namontovat přídavná okna? Nebo se musí instalovat při stavbě skleníku? Obdobná otázka je pro zavlažovací systém. Děkuji Hradecký

Dobrý den, ano je to možné, dokonce tento postup i doporučujeme, kdy je ideální zakoupit menší počet oken a v případě nedostatečné ventilace okna doplnit (zavlažování je pak zcela nezávislý systém na skleníku).  

Buildex

Jan Lantora | 11. 3. 2019 reagovať
Dobrý den, chci si u Vás objednat skleník Gardentec Classic Profi o rozměrech 3 x 4 m (polykarbonát 6mm). Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli máte polykarbonátové desky o síle 6 mm sbalené do role. Chtěl bych skleník odvézt na přívěsném vozíku za osobním automobilem (rozměr ložné plochy je 150x110 cm). V případě, že ho nebudu moci odvézt, tak jsem se chtěl zeptat jakou firmou zavážíte (předpokládám, že o víkendu asi ne ???). Potřebuji skleník odvézt na chalupu do obce Doubice. Děkuji z odpověď. Lantora

Dobrý den,

ano, polykarbonát je sbalený do role s rozměry 2,1 x 0,6 m. Skleníky rozvážíme našimi vozy po celé ČR i SK zdarma, samozřejmě jen ve všidní den.

Jana Fürstová

Tým Buildex

Buildex

Rozměr podezdívky

Michal Vlček | 11. 3. 2019 reagovať
Dobrý den, uvažujeme o koupi skleníku GUTTA GARDENTEC CLASSIC 2x3m. Měl bych 2 dotazy k uchycení skleníku na podezdívku. Dostačuje pro tento skleník betonová podezdívka po obvodu ze ztraceného bednění v šíři 10cm? Středovou osu obvodové podezdívky bych koncipoval na rozměr 2x3m. Je to v pořádku a bude tímto prostor pro uchycení rámu konstrukce skleníku k podezdívce dostatečný? Velice děkuji za odpověď. Hezký den Vám přeji. Ing. Michal Vlček mobil: 604 929 904 email: michal.vlcek@drs.cz

Dobrý den, rám je široký 14 mm, tedy deset centimetrů je málo, níže zasílám definici jak připravit podezdívky.

ŠÍŘKA: 3m je vnější rozměr rámu. Rám je široký 14 mm. Vnitřní rozměr tedy o 28 mm menší.

DÉLKA: 2m je vnitřní rozměr rámu. Rám je široký 14 mm. Vnější rozměr tedy o 28 mm větší.

Buildex

Rozměry betonové podezdívky

František Šípek | 23. 2. 2019 reagovať
Dobrý den. Mám u vás objednaný skleník Gardentec Classic Profi o rozměrech 3 x 4 m. Rozhodl jsem se ho postavit na podezdívku ze ztraceného bednění o šířce 15 cm. Chtěl bych podezdívku postavit ještě než mi skleník přijde. Můžete mi prosím poradit, jak má být ideálně velká základna. Jestli je 4 x 3 m rozměr středu šířky podezdívky, nebo je jestli mám postavit 4 x 3 m venkovní rozměr, nebo vnitřní rozměr. Prohlédl jsem si všechny vaše dostupné materiály, ale protože nejsem stavař, rozměr jsem z toho nějak nepochopil. Když si sestavím rám, až budu mít skleníček, tak si rozměr změřím, to by mě ale zdrželo, protože se na něj těšíme. Ukotvení základny skleníku. Je vhodné základnu položit na izolační pás z nějaké IPY, přišroubovat turbošrouby do betonu a podložit hlavu šroubu konstrukční podložkou? Děkuji za info. F.Šípek, Nymburk

DObrý den, ano, jen bez té podložky, aby se konstrukce dotýkala kompletně podezdívky. Ipou nic nezkazíte, ale standdardně ji nepoužíváme. Rozměry jsou takto:

ŠÍŘKA: 3m je vnější rozměr rámu. Rám je široký 14 mm. Vnitřní rozměr tedy o 28 mm menší.

DÉLKA: 4m je vnitřní rozměr rámu. Rám je široký 14 mm. Vnější rozměr tedy o 28 mm větší.

Buildex

Dostupnost

Václav Chvála | 19. 4. 2017 reagovať
Dobrý den, máte opravdu skladem? Kdy můžete odeslat? Děkuji Václav Chvála
Dobrý den, ano skleníky jsou opravdu reálně skladem. Jen nyní (20.4:2017) je potřeba počítat s lehkou prodlevou při dodání, jelikož jsme v sezóně a nestíháme kapacitně expedovat. Buildex

doprava

Dáša | 6. 4. 2017 reagovať
Dobrý den, je možné při osobním vyzvednutí skleník classic profi 4x3 m PC 6mm odvézt na klasickém vozíku.Děkuji za odpověď
Dobrý den, ano skleník je možné osobně odebrat na skladě v Dolanech u Kladna. Je ovšem nezbytné objednat přes e-shop a čekat na výzvu skladu, tak aby bylo vše připraveno (příprava trvá max 1 pracovní den). Buildex

Polykarbonát tlouštky 8 mm

alfonz najbrt | 12. 3. 2017 reagovať
Dobrý den,je možné na tento skleník použít polykarbonát tlouštky 8 mm?Jakáby v tom případě byla cena za 6 a8 metrovýou variantu. Děkuji.
Dobrý den, bohužel ne. Je zde problém s těsněním, které již na 8 mm pc nedostanete. Buildex

Skleník z Polopatě na ČT1?

Jozef | 5. 3. 2017 reagovať
Dobrý den, pro upřesnění, je tento skleník ten, který byl dnes postaven v rámci reportáže v pořadu Polopatě na ČT1? Děkuji
Dobrý den, ano, jedná se přesně o tento mode zahradního skleníku. Buildex

Kolik má skleník dveří?

Petr | 25. 2. 2017 reagovať
dobrý den, má skleník dveře i vzadu?
Dobrý den, zahradní skleník Gardentec Classic (PROFI), má jedny dveře, na zadním čele je velké větrací okno, které je součástí každého skleníku. Buildex

Rozdíl mezi skleníky Classic a Trjoska

PT | 23. 2. 2017 reagovať
Dobrý den, jaký je rozdíl mezi skleníkem Classic a Trjoska? Děkuji.
Dobrý den, zásadní rozdíl je v konstrukci kdy Classic má o 30 % silnější profily (1 mm), dále má masivní základovou obruč (zvyšující pevnost ve zkrutu) a odlišně řešení zakončení polykarbonátu. Polykarbonátová deska je ukončena u profilu, oproti tomu u zahradního skleníku Trjoska je zasypána v zemi. Lze tedy spíše doporučit Classic, ovšem nelze říct, že by byla Trsjoka špatnou volbou, rozhodně ne a v rámci řady Volya aktuálně platí za ideální model. Ano skleník Classic je konstrukčně lepší, ovšem také je dražší, kdy cena je úměrná výše popsaným relativně drobným rozdílům. S klidným svědomím můžeme doporučit jak zahradní skleník Gardentec Classic tak Volya Trjoska. Buildex

Podezdívka zahradního skleníku Gardentec

Budoucí skleníkář | 21. 2. 2017 reagovať
Dobrý den, velice se mi líbí tento skleník, ovšem chci se ujistit, zda jej lze bezproblémově namontovat na základ ze ztraceného bednění. Děkuji.
Dobrý den, ano, tento skleník lze bez větších komplikací usadit na betonovou základnu. Je nutné pouze zakrátit nožky zahradního skleníku a dále už pouze fixivat pomocí l-profilů k základu. Toto řešení, lze obecně doporučit pro všechny instalace našich obloukových skleníků. Buildex
4,5
217 recenzií
5
4
3
2
1
5+zákazníkov odporúča
100%zákazníkov odporúča

Milan|8. 5. 2021

 • Pevná konštrukcia
 • Menej prehľadný manuál
Zdroj recenzia
BUILDEX

Július|4. 5. 2021

Skleník v rade polo profi - pre veľmi náročného záhradkára. Poteší veľká variabilita produktu - možné rôzne dĺžky. V oblasti kde som ho montoval je veterné počasie bežné, zatiaľ ho neodfúklo a drží sa veľmi dobre. Pozitívne hodnotím aj možnosť pridania strešných vetracích okienok a ich dovybavenia automatickými zdvihmi.

 • Veľmi podrobne a prehľadne spracovaný manuál
 • V prípade, že niečomu človek nerozumie, na Youtube sú podrobné videá s ukážkou, ako to spraviť
 • Profily sú hrubšie ako u iných skleníkov (1mm vs. 0,7mm)
 • Pevná konštrukcia
 • Dostupnosť v 4mm a 6mm variante - ja mám 6mm a neľutujem to
 • možnosť rozšíriť na požadovanú dĺžku
 • Možnosť montáže "do zeme" a aj na betónový základ
 • Certifikovaný a UV stabilný lexan
 • nekvalitné skrutky - často sa na nich strhol závit. Našťastie ich výrobca dodal dostatok, takže to nebol problém
 • Veľmi "vtipne" riešené kľučky na okno a dvere - dá sa žiť aj s nimi, ale nepáčia sa mi, v pláne mám vyrobiť iné
 • Strata záruky na konštrukciu pri montáži na betónovú základňu - pochopiteľné, vzhľadom nato, že ide o rezanie do konštrukcie
Zdroj recenzia
Heureka

Vladimír|18. 4. 2021

 • Pevná konštrukcia
 • Cena
Zdroj recenzia
BUILDEX

Jana|11. 4. 2021

 • Robustny sklenik
 • prilozene sroubiky a maticky su vo vacsom mnozstve takze j ked vam ich par padne a nenajdete ich nie je problem
 • Slabsi navod na montaz hl co sa tyka montaze vystuh ale logicky sa na to da prist
Zdroj recenzia
BUILDEX

Jana|16. 3. 2021

 • Nie úplne prehľadný návod.
Zdroj recenzia
BUILDEX
Poradíme ako na to:
Všetky články

Hľadáte príslušenstvo k tovaru vo vašom košíku?

Je vám k dispozícii v tejto ponuke.