Polykarbonátová doska Basic 10 mm

Polykarbonátové dosky o sile 10 mm. Široká ponuka rozmerov. Dutinkový polykarbonát je ideálnym riešenie pre zateplené presklenie striech a stien. UV ochrana. Farebné prevedenie číra.

Podrobné info
 • Akce končí 31.12.
 • Bestseller
Skladom – ihneď k odberu

Doručenie v rámci SR

Sklady BUILDEX ihneď na odoslanie
Naša cena za 10,41 €
Bežná cena za 11,57 €
Cena za 12,6 131,17 €

Záruka: 24 měsíců, Kód: 2710137, Výrobca: Gutta
Ceny uvedené vrátane DPH

Parametre

plošná hustota1300 g/ m2
hodnota U3,0 W/m2°K
priepustnosť zmietla (číra)80%
priepustnosť svetlá (bronz)49%
sila dosky10 mm
baravamičíra, bronz, opál
minimálny polomer ohybu1,5 m
UV ochranaÁNO (jednostranná)
4,21
Hodnotilo 9 užívateľov
5
4
3
2
1
2+zákazníkov odporúča
100%zákazníkov odporúča

Popis

Originálne polykarbonátové dosky nemeckej výroby, určené pre zateplené presklenie striech a stien. Tieto vysoko kvalitné dutinkové dosky sú vyrobené z mimoriadne pevného a stabilného polykarbonátu, s povrchovou úpravou obsahujúce UV ochranný film. Táto nadštandardná vrstva zaručuje výborný prienikom denného svetla a súčasne pohlcuje tepelnú zložku slnečného žiarenia. Nedochádza tak k takzvanému skleníkovému efektu. Štruktúra dutiniek polykarbonátových dosiek súčasne zabezpečuje udržanie tepelnej energie vnútri zaskleného priestoru a šetrí tak náklady na prípadné vykurovanie. Tento prémiový polykarbonát časom nestarne, nekrehne ani nežltne výrobca garantuje záruku na poničeniu vplyvom slnko a poveternostnými vplyvmi, ako je lejak a krupobitie.

 • Vysoko stabilný materiál a odolný materiál
 • Záruka na poničeniu vplyvom slnečného žiarenia a krupobitím
 • Výborný prienik denného svetla
 • Dobré termoizolačné vlastnosti
 • Určené pre zateplené presklenie striech a stien

 

FAQ

 • Kolik zaplatím za dopravu?

  Tento nestandardní materiál řadíme do skupiny "Těžké dopravy", tedy účtovat vám budeme exkluzivních 590 Kč, bez ohledu na ujetou vzdálenost.

4,21
Hodnotilo 9 užívateľov
5
4
3
2
1
2+zákazníkov odporúča
100%zákazníkov odporúča

Diskusia

Odosláním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov

opačne

Boris | 06.02.2018 reagovať
Ak dutinky budú osadené horizontálne o tomto rozmere 210 x 600 , môže sa stat, že sa to bude ohýbať (stáčať) ? Jedná sa o 90´ montáž.
Obecně záleží na podkladovém roštu, který by měl mít zapuštěné příšné latě maximálně po 2 m a krokve maximálně po 1 m, pak bude vše v pořádku. Ovšem raději nám zavoljete, můžeme Váš projekt projít a zvolit optimální řešení. Buildex

šírka-dĺžka

Boris | 03.02.2018 reagovať
Zdravím,chcel by som sa spýtať pri rozmere 6000 x 2100 mm , ktorá z toho je uvádzaná DĹŽKA DUTINKY. Ďakujem
Dobrý den, rozměr 2,1 m je vyústění dutinek a rozměr 6 m je délka desky (pro ilustraci, pokud byste do dutinky vhodil korálek, bude se kutálet celých 6 m). Buildex
4,21
Hodnotilo 9 užívateľov
5
4
3
2
1
2+zákazníkov odporúča
100%zákazníkov odporúča

Recenzie - Polykarbonátové dosky Basic

Pavel Černý - MIJAVA Černý|11.12.2017

3,0

dobrý

 • včasná dodávka
Zdroj recenzia
BUILDEX

Bronislava Gebauerová|30.10.2017

Doporucim

 • Dodani super, komunikace s obchodem taky perfektni
 • Nemam co bych vytkla
Zdroj recenzia
BUILDEX

Vladimír Pajerský|17.07.2017

bol poškodený

Martin|14.06.2017

5,0

Perfektní

Montážny postup

Ideálny sklon pre tento typ krytiny je 10°, minimálne potom 7°. Kontaktný povrch konštrukcie (krokvy alebo strešné laty) nalepte fóliu reflexná fóliu Guttaband AL, alternatívou môže byť porasty náter. Otevřené priečne okraje dutinkových dosiek utesnite ventilačné páskou. Následne odstráňte ochrannú fóliu polykarbonátové dosky do 10 cm od pozdĺžnych okrajov a vložte ju do pozdĺžnych profilov typu H, U a F. Krajný dosku s nasadeným spojovacím profilom usaďte na konštrukciu, profil prevŕtajte a upevnite nerezovými skrutkami V2A. Na druhý okraj nasaďte a následne prevŕtajte a upevnite pozdĺžny ukončovací profil. Priečne okraje dosiek s ventilačnou páskou osaďte ukončovacím profilom (stavte medzi pozdĺžne profily) Odstráňte ochrannú fólia z celej plochy polykarbonátové dosky. V prípade vzdialenosti kontaktných lát vyššia ako 40 cm, polykarbonát dodatočne fixujte upevňovacími terči (buttony).

Odporúčané články

Montáž komůrkového polykarbonátu

Pravidelně se nás ptáte, jak pro účel zastřešení typické pergoly s plochou střechou správně nainstalovat komůrkové polykarbonátové desky. Samozřejmě je zde hned několik možných postupů, my si však popíšeme ten, který vizuálně, ale i technicky vnímáme jako správný. 

Čítať článok

Predstavenie výrobcu - Gutta

Švajčiarska spoločnosť Gutta International, je popredným výrobcom izolačných materiálov a priesvitných krytín pre strednú a východnú Európu. História tejto rodinnej firmy siaha do roku 1964, v roku 1997 rozširuje svoju distribučnú sieť o Českú a Slovenskú republiku. Od tej doby si tu produkty Gutta získali povesť vysoko kvalitných a precízne vyvedených materiálov.

Spoločnosť Gutta si ich istá vysokými kvalitami svojich výrobkov, vďaka čomu väčšine ponúkaných produktov garantuje nadštandardné životnosť, a teda aj primerané záruky. Vďaka dlhodobej a úzkej spolupráci môžeme zaručiť maximálnu klientsky servis, od odborné konzultácie, cez rýchlu a bezproblémovú dodávku, po reklamačné a pozáručný servis, všetko s istotou, že vždy kupujete originálne materiály Gutta.

Gutta


Další produkty značky Gutta (1820)

Hľadáte príslušenstvo k tovaru vo vašom košíku?

Je vám k dispozícii v tejto ponuke.